Garantinių raštų pildymas ir platinimas

Užsakyti paslaugas

UAB "Viprotekas" dirba tik su patikimomis ir ilgamentę patirtį turinčiomis garantijas teikiančiomis bendrovėmis. Mūsų darbuotojai pasirūpins garantijos gavimu ir teisingu užpildymu, tad Jūsų prekių gabenimas ir realizavimas Europos Sąjungoje vyks sklandžiai.

Garantiniai raštai naudojami, kai muitinės procedūros metu norima atidėti atsiradusių mokesčių mokėjimą ir užtikrinti muitinės procedūrų įvykdymą. Tai reiškia, kad pirkėjui įsivežant prekes į Europos bendriją arba vežant prekes tranzitu ir neturint galimybės iš karto sumokėti atsiradusių privalomų importo mokesčių, turint garantinį raštą jų mokėjimą galima atidėti iki kito mėnesio 15 kalendorinės dienos.

  • Naudinga importuojant prekes:
    Vykdant importo procedūrą garantija turi būti pateikta Muitinės įstaigai, kad ji leistų prekes išleisti į laisvą apyvartą. Tokiu būdu importuotojas įgyja mokesčių mokėjimo atidėjimo teisę.
  • Naudinga gabenant prekes tranzitu:
    Su nustatyto dydžio garantija, sumokant tam tikro dydžio užstatą, yra užtikrinama, kad visi atsiradę privalomieji mokesčiai ar skola bus padengti Muitinei jeigu Tranzito procedūros metu muitinės prižiūrimos prekės nebus iki nustatyto laiko nugabentos į paskirties vietą.